Co dělat s pupínky po holení?
Ahoj Julie.
Po holení pohlaví mám zarudlou kůži a naskáčou na ní pupínky podobné akné. jak se toho mám zbavit?
Julie odpovídá:
Podráždění je běžný jev. Obecně platí tato pravidla:
- Kůže si musí zvyknout. Když se přizpůsobí, nereaguje tak bouřlivě.
- Zásadně neholit proti směru růstu chlupů. Víc to dráždí a podporuje zarůstání.
- Pupínky jsou výsledkem práce bakterií na poškrábané kůži. Proto je třeba po holení kůži ošetřit. Někomu vyhovuje zásyp Septonex, někomu voda po holení. Je nutné to vyzkoušet.
- Kvůli bakteriím je třeba často měnit spodní prádlo a udržovat zvýšenou hygienu. Hlavně v případě, když se kůže potí.
Další tipy najdete v tématu <a href=„/tema/holeni-pohlavi“ rel=„tag“ title="Moda a stádový pud nám velí likvidovat ochlupení na intimních místech. Ale jaké jsou doopravdy preference ostatních? A jak to provést bez bolesti, pupínků, strniště a utrpení? To se pokusíme zodpovědět v tomto tématu.
A nezapomeňme, že někdo si rád hraje a hra na intimní kadeřnictví vůbec není špatná… ">Holení pohlaví

Michal (věk: 40) říká:
Urcite si kup klasickou vodu po holeni a taky treba detsky zasyp/pudr.. Pokud je ale kuze az moc citliva a bedary se objevi vzdy, radej se depiluj nebo hol zastrihavacem.. Pouze zkracuj chlupy. Podrobny navod jak to delat spravne najdes zde – nepovolená reklama
Edit: Odstraněna nepovolená reklama.
Moderátor
Michal říká:
Nejlépe se mé osvedči na pupínky a červenou kůži po holení ocet. Namazat octem vyholená místa, varlata a penis se stáhnutou předkožkou. Nechat chvíli působyt mezitím vyho lit partnerku a také použít ocet. Jeom pozor u žen na kačenku
nicole1 říká:
Ahoj, mám menší dotaz. Všichni radí se holit se směrem růstu chloupků, ale když to tak udělám, tak nejsem oholená úplně, nejde to do hladka. Mám ostrou žiletku, používám pěnu na holení a mažu se krémem po. Tak co dělám špatně?? A jak se mám oholit do hladka aniž bych se holila proti směru růstu chloupků?? Díky moc za odpovědi… ;)
petmk říká:
Když jedeš po chlupech, tak je přimáčkneš ke kůži a nebudeš hladká ani náhodou.
Zato když pojedeš proti nim, povytáhneš je, zajedou do kůže a jak mají ostrou špičku, budou píchat a svědět… Takže taky nic moc hitparáda.
Naštěstí je kůže dvourozměrná a existuje i jiný směr. Osobně se holím přibližně kolmo na chlupy. Je to prakticky hladký a nezarůstá…
Nebo je vytrhej,to je beze zbytků na kůži a bez ostrých špiček… Bubina sem dávala návod, jak na to a její zkušenosti.
bublina říká:
odkaz: Epilace – vytrhávání chloupků – stručný návod
jirka (věk: 14) říká:
ahoj chtěl jsem se zeptat proč když se oholim pěnou tak mi pak druhý den po holení naskáče spousta pupínků díky …
petmk říká:
Hledej, šmudlo. Na téma pupínků po holení je tady celá diskuse i s článekem nad tím, dostaneš se k ní na tři kliknutí a je tam víc rad a informací, než ti dokážeme napsat do jedné odpovědi.
Anonym říká:
Ahoj, Já mám na holení Venus a při holení používám pěnu jenže stejnak mám pupínky a podrážděnou pokožku (na intimních místech) vůbec nevím co s tím :( Poraď prosím.
bublina říká:
Co s tím? Přečíst si univerzální odpověď nahoře?
Anonym říká:
Univerzální odpověď nahoře nepomáhá..
petmk říká:
A odpovědi uživatelů dole?
Anonym říká:
Ahoj Julie,
včera jsem si zkoušel holit okolí svého penisu s jednorázovým strojkem od Gilette a bez jakého koliv krému nebo gelu. Pěkně jsem si to podráždil a konečky chloupků tam zůstaly. Stačí udělat prudčí pohyb a cítím se jako by mě bodaly jehly. Co s tím? Mám to nechat dorůst? Doroste to? A za jak dlouho? Je to dost nepříjemný. Budu proto velice rád když mi něco poradíš.
Julie říká:
Michale,ty jsi to ale vyvedl. :) Zkus kůži ošetřit nějakým pleťovým mlékem a příště nezapomeň na pěnu na holení – ale to asi jen tak nezapomeneš. :-)
zuzana1111 říká:
je dost blbé o tom hovorit ale ked sa holím (tam dole¨) tak tam mam potom červene pupná.nepomoze ani ked sa predtim odmočim vo vani.nesvrbia ale je ich dost vela.nepoznate niajaky sposob ako im predist?
Julie říká:
zuzana1111 – nejlepší bude, když se podíváš zde na serveru na článek Holení dámského pohlaví
Anonym říká:
Bublino seš drsná :-D proč ho tak drtíš chudáka :-D holení je mazec já se holím jednou týdně, s pěnou, zároveň s růstem chloupků, snažím se pak min 12 hod. chodit na ostro ale ve finále když si dám kalhotky tak stejně v oblasti kde jsou gumičky nebo prostě okraj kalhotek se mi pupínky udělaj. většinou do 2 dnů zmizí takže te nějak nehrotím ale pravidlo aby se tam prostě neudělali myslím neexistuje ;-) jinak anonyme moc to všechno řešíš, buď v klidu jsou horší věci s kterýma se můžeš setkat… třeba kondylomata :-( na to bacha a na podrážděné oholené místa je větší riziko. zdravím všechny ;-)
bublina říká:
Drsná? To jsem byla hodně mírná. Po zkušenostech sestry a i svých místo holení chloupku vytrhávám, a tam kde to nechci tam to jen zastřihnu. Holení na intimních místech mi připadá nepochopitelné, protože strniště škrábe a je nepohodlné, riziko zarůstání je větší než u vytrhaných chloupků a efekt (pocit) hladkosti je jen pár hodin. Takže proč? Tam kde chci hladko to vyškubu a vydrží to hladký týden a i po 14 dnech je ten pocit mnohem hladší a jemnější (dotyk příjemnější) než po oholení druhý den. A tam kde to hladké být nemusí nebo má být patrný vzor (linie) stačí zastřihnout mašinkou nebo nůžkama.
Anonym říká:
já si taky chloupky vytrhávám a je to skvělý pocit potom-hladká kůže, skoro vůbec nepodrážděná, dlouhá doba bez chloupků a rostou jemnější..myslím si, že ta chvilka bolesti za to stojí a dá se to vydržet ;-)
niki (věk: 20) říká:
A čím si je vytrháváte ? :) děkuju
bublina říká:
Elektrickým strojkem (škubač) a pinzetou.
Anonym říká:
ahoj mam problém, je mi 14 a po mém prvním holení mi tam naskákaly pupínky..nevím jestli je to tím že jsem se holil na zacatku po „srsti“ a potom proti „srsti“ (chtěl jsem to prostě vyskoušet jestli to bude lepší…bylo to moje první holení..)a hned ráno na to my tam naskákaly ty pupínky…a ted nevím jestli je to tim ze jsem se holil poprvé nebo jestli mi zarůstají chloupky…jak to vůbec poznám že mi zarůstají?a co bych s tím měl dělat? předem moc děkuju
bublina říká:
Nejdřív si přečti články o holení ochlupení, pak si přečti diskusi pod nimi a najdeš tam odpovědi na všechny své otázky které jsi napsal a i na ty které jsi ještě nenapsal. Proč by ti to tady měl někdo opakovat. Zeptej se pak na to, na co tu ještě není odpověď.
Anonym říká:
Prosím o pomoc, co dělat se zarustajícími chloupky ? Vypada to hrozně, uplně červenej pupinkovej podbřišek :( Je to tím že sem se ze začatku oholil už tupější žiletkou proti směru … co ten stím prosím? :/
bublina říká:
:-)))
Ty jsi fakt k smichu :-)))
Neprectes si clanek, porusis vsechna pravidla pro holeni a jeste to priznas. Tobe neni pomoci.
V kazdym navodu na holeni a na tomhle serveru je to znovu a znovu napsano v kazde diskusi nejmene 100×, ze mas chlupy poradne zmekcit (koupeli a penou ci gelem na holeni), pouzit vzdy novy ostry a kvalitni strojek (brit), holit vzdy po smeru rustu a nikdy proti a pak osetrit desinfekcnim prostredkem.
Ty jsi vsechno udelal uplne obracene, takze jsi hnup. A jsi hnup tuplovanej, protoze ses tu s tim svym hnupstvim bezelstne sveril. :-)))
Takze dobre ti tak, zaslouzis si dlouhodobe svedeni, zarustajici chlupy a osklivou vyrazku a vysmech vsech, kteri si to prectou :-)))
akire říká:
Já jsem si holil piňďoura asi rok a půl proti všem pravidlům, a nikdy mi žádný chloupky nezarůstaly. Jenom jednou když jsem to skusil nasucho jsem pak měl asi tři nenápadný pupínky. Jsem to ale šťastnej člověk ;)
Metox říká:
Ono to s těmi pravidly holení nebude zas tak horké. Sám je běžně porušuju bez nežádoucích následků. Ostrou žiletkou se příliš neholím, protože jednu klidně používám i několik měsíců a dokonce mám pocit že se lépe holí když už je částečně ztupená. S čerstvou se snáz podráždí nebo dokonce řízne. Pokud je už tupá příliš, pozná se to citem (tahání apod.) a teprve pak letí do koše. Jeden čas jsem též používal nekvalitní jednorázová holítka, ovšem každé několikanásobně a opět v pohodě. Někdy a někde se klidně holím i proti směru a opět bez větších nepříjemných následků. Podle mých zkušeností je to vše především o praxi. Člověk časem zjistí jak nejlépe na to, jaká technika se dá použít na jakých místech, jak kůži efektivně ošetřit po holení a po několikaletém pravidleném holení si už kůže samotná natolik zvykne, že k podráždění příliš nedochází. U mně je to už spíš naopak, že více nepohodlí cítím při delším neholení než krátce po oholení.
bublina říká:
Tak je jasny ze kazdy je jinak citlivy a jinak sikovny, nektery kluci maji problemy i na obliceji s fousama a dokazou se porezat u polevkovou lzici. A vetsinou si kuze zvykne a clovek ziska praxi a zjisti co si muze dovolit.
Kdyz je to ale zacatecnik, tak musi byt opatrnej a dodrzovat vsechna doporuceni k minimalizaci rizika podrazdeni. Casem zjisti co je kriticke a co si muze dovolit porusit.
Ja mam pro skubani chlupu (neholim se, ale skubu strojkem a nekde jen zastrihuju) za tech par let vychytanou techniku, takze mi to jde celkem rychle a vim co si muzu dovolit a na co jsem zvykla a rozhodne bych nedoporucovala zacinajici holce, aby to zacala delat stejne jako ja, protoze by to asi nezvladla.
Metox říká:
Je to tak. Každý to má jinak a každá část těla se chová odlišně. Na tváři se mi zrovna holí dobře, ale po krku to jde blbě a podráždění se vyskytují i po 15 letech praxe, ať to beru žiletkou či elektrikou. Začátečník by na to měl určitě jít opatrně a postupně si zjistit svoje limity. Vytrhávání je pro mně divoká představa, ale když člověk zvládne jak na to, nemusí to být jistě tak hrozné, přesně jak píšeš.
Anonym říká:
Já to tak ale dělal ale zato že sem nepoznal moc tupou žiletku nemůžu …
bublina říká:
Tak to jsi jeste vetsi hnup nez jsem si myslela. V dobe jednorazovych holitek (britu) se snazit usetrit a smidlat si v rozkroku necim podezrelym je jeste vic k smichu :-)))
Ale jak pises tak tupou ziletku jsi preci poznal velice dobre a jeste nekolik dni se ti bude pripominat :-)))
A nedelal jsi to tak jak se doporucuje, protoze jsi to holik proti smeru rustu, to zaprve a zadruhe jsi pouzil tupou ziletku. Takze jsi sam tupejsi nez byla ta ziletka :-)))
petmk říká:
Ale ono to má logiku. Když je tupý, tak je žiletka vždycky ostřejší než on a pak nepozná, že už není dost ostrá na oholení… ;-)
Anonym říká:
nono tak hlavne nechte prosím tech keců a poradte co už teda s tema zarostlíma chloupkama dělat?…podebírat jehlou ?
Gorilka říká:
http://www.profimed.cz/…le-chloupky/
A jak jim předejít? Třeba po oholení ihned desinfikovat a pak denně masírovat po koupeli.
Anonym říká:
Holil sem se už 3× a pokáždé to stejný :( Prostě mi tam ty pupinky vždy naskačou, používam penu na holení a po holení Alpu a ještě heřmánkovej nebo tělovej krém. Nic nepomaha a kuže si nejak nezvyka :((
Pettruška říká:
Možná máš tupou žiletku. Na intimní partie bych investovala do dražší a šetrněji holila to znamená pořádně chloupky navlhčit (idelání je dát si horkou vanu), nechat déle působit gel a pak holit po směru a po sléze proti směru růstu. Víc asi nepomůžu.
bublina říká:
Nefunguje ti klávesa „0“. A nebo se zeptej až to bude stejné i po třicátém oholení.
Anonym říká:
30? a jeje :D Mno super, jenže jak mam stahnout před holkou kalhoty s takovou podraždenou pokožkou kolem :(
Juan říká:
tak se nehol a jen si to zkracuj
bublina říká:
Ja myslela, ze stav pokozky nema vliv na zpusob stahovani kalhot. Takze nechapu proc se ptas jak je mas stahovat – porad stejne.
A porad tu mas moznost neholit. A jak to delas s oblicejem, ten mas po holeni taky podrazdeny?
Anonym říká:
Trochu jo ale nenaskačou mi tam ty pupínky..... a prostě s tím stahovaním kalhot jsi to doufam pochopila… myslím že by se to partnerce pěkně hnusilo :/
bublina říká:
Kdybys umel cist a hledat na webu, tak bys vedel ze rozdil mezi podbriskem a oblicejem je ten, ze o opblicej se ti netre neustale nejake pradlo. Takze nejjednodussi rada, kterou najdes na mnoha mistech mnohokrat opakovanou, je chovat se k tomu jako k muzske hube. Po oholeni vydesinfikovat (treba kolinskou) a chodit pokud to jde co nejdele naha/y, nebo alespon naostro ve volnem obleceni, aby to bylo co nejmene drzdeny oblecenim. A ono si to casem zvykne, ale necekej ze to bude dobry po tretim oholeni, ale treba az po 30. Ale to uz se psalo vsude a mockrat, takze nevim proc to znova opakuju. Navic za tyden sem napise dalsi jelito stejnou otazku :-(
Anonym říká:
Jenže bublinko ty mi nerozumíš :) Ja ani tak nechtěl radu jako spíš psych. podpořit víš =) Ja třeba začal s holením před 2 tydnama. A a i přes věchno zkoušení se mi to tam stejně objeví, což chápu ;) Jenom prostě se bojím si ted něco začít s nějakou holkou i když bych chtěl. Prostě se jí to nemusí vůbec líbit, ani mirné ochlupení ani to podráždění. Vy sice napíšete že by mě měla mít ráda jaký jsem apd. ale tak nato nemůžu spoléhat žejo :))
bublina říká:
A mas nejakou partnerku?
Nemas? Tak co to resis? Nez si nejakou najdes a nez dojde na nejake obnazovani, tak uz zadny pupinky mit nebudes, nebo dospejes a zmoudris a nebudes resit nesmysly.
Me se treba uplne vyholeni chlapi nelibi. Pripadaji mi zzenstili a nejaky pupinek to nevytrhne, kdyz jsou holi jak oskubane kure. Takze kdyz priteli striham vlasy, projedu mu stejnym strojkem i v rozkroku a ostriham na ty 3 mm, co tam jdou nastavit, aby bylo videt ze normalni dospelej chlap s pubickym ochlupenim, ale zaroven to nejsou ty dlouhy neupraveny chlupy.
Anonym říká:
Ale já vím no, matou mě názory pubertaček mno. :) Dneska 16ti letá holka řekne, že na uplně oholené borce jsou v dnešní době zvyklí :) Tak uvidíme :) Každopádně díky ;)
bublina říká:
Jenze ty nejsi zadny borec, ty jsi nezraly jelito s pupinkama bedaru na ksichte a zanicenejma pupinkama v rozkroku, protoze se neumis jeste oholit :-)))
A kdyby ses ty 16 lety holky zeptal, jestli chce videt jak jsi uplne oholenej, co myslis ze by ti odpovedela? :-)))
Anonym říká:
Je mi 20 ^^ A i když by třeba odpovědela Ano, tak to neznamená, že až uvidí pupínky že mě neodmítne :) To je jedno, budu zatím sex. abstinovat :D
bublina říká:
To je hezky, ze je ti 20, ale otazky mas jako 14 letej :-)
Vubec neznas holky.
Bud je to prostitutka, ktera s tebou jde za penize (nebo jinou odmenu) a pak je ji jedno jestli mas pupinky, jestli jsi vyholenej nebo zarostlej, jestli ho mas velkyho, malyho, krivyho nebo rovnyho, …
Nebo s tebou jde z lasky, protoze te ma rada a pritahujes ji. A to jestli te ma rada a jestli ji sexualne pritahujes zalezi zase na necem uplne jinem nez na oholenem/neoholenem ochlupeni, nebo nejakych pupinkach.
Pokud se ji na tobe nejaky detail nelibi, tak ti to bud rekne, nebo si na to zvykne a nebo se s tebou rozejde. Pakud ti to rekne, zalezi na tom jestli ji ty budes ochotny vyhovet. A jestli jste dospeli a rozumni lide, jiste se dokazete dohodnout. Pokud jste pubertalni jelita, jsou jakelkoliv rady zbytecne, protoze udelate hormonalne podminena, zbrkla a nelogicka rozhodnuti jako miliony jinych jelit pred vami.
Anonym říká:
Njn hold všichni nejsou jako ty :)
Juan říká:
na 20 mas teda blby otazky
petmk říká:
Nesuď podle věku, jsou lepší měřítka. Třeba vychování, inteligence, arogance,…
daggy24 říká:
Tak se na holení vykašli a až si najdeš holku, dříve než se svlékneš, zeptej se jí jaký má názor na holení intimních partií a co s jí líbí. Třeba tě překvapí, když bude dávat přednost přirozenému vzhledu. Nemusíš se holit jenom proto, že je to v módě. Anebo stačí holit jen trochu kolem penisu. Jestli řešíš takový hovadiny jako pupínky po holení, tak věř tomu, že se ti ani penis nepostaví, protože nemáš žádné sebevědomí. Nějakej pupínek má totiž sem tam každý, je to normální. Taky ti můžu doporučit, sežeň si rostlinu aloe, rozřež list a po holení jím potři podrážděná místa. Možná zabere i aloe v kosmetice, ale čerstvý je lepší a bez chemie. Anebo kosmetiku s tea tree oil zkus.
MISTRD říká:
prosím začal sem se holit ale udělali se mi tam pupínky.Za jak dlouho zmizí?děkuju
Julie říká:
Ahojky, najdi si tady: Holení mužského pohlaví.
Anonym říká:
Ahoj Julie!Doufam ze uz se nekdo neptal ale nikde sem to tady nenašel!Jsem už nějakej čas vyholene a je to uplne super, ale přítelkyně mi poradila ,aby moje oholení bylo hladší a dokonalejší abych se holil proti směru chloupků!Tak sem provedl podle instrukcí a začli mi zarustat chloupky což nebylo příjemný ani na pohled a ani na dotek!Myslel sem že to po nějakým čase zmizí až si kůže zvykne ale už je to 3 mesíce a pořád to samé?Nějaký krém nebo něco takového?Děkuji za odpověd Je mi 20 let.
Julie říká:
Pavle, četla jsem, že proti zarůstajících chloupkům pomáhá pemza. Prostě si úseky pomasíruj pemzou. Odstraní vrchní buňky a chloupky uvolní.
Anonym říká:
Ahoooj, chtela bych se Te, prosim, zeptat. Mam vetsi problem, kdyz se na pohlavi holim, tak se mi nahore (myslim ze se tomu rika ohanbi) udelaji takove cervene pupinky. A trva to dost dlouho nez zmizi. Holim se ziletkou a pouzivam penu a kdyz dojde, tak mydlo. Nevis cim to je?? A chtela bych se, prosim, jeste zeptat: S takovym to problemem se chodi ke kosmeticce, ginekologovi nebo na kozni?? Predem dekuju:-) Je mi 17 let.
Julie říká:
Na kožní. Prohlédni si dobře naše stránky – http://www.sexus.cz/…pohlavi.html, tady bys mohla najít odpovědi na své otázky.
Anonym říká:
ahojky Julie chtěla bych tě poprosit o radu, po holení radíš desinfekci, bylo by možné napsat jakou a kde ji sehnat, vždy mi totiž vyskáčí pupínky s kterými si nevím rady. Také si radila, že je dobré vytrhávání. Můžeš něco doporučit?Třeba vosk? díky předem za odpověď Je mi 18 let.
Julie říká:
Na vytrhávaní je nejlepší pinzeta. S horkým voskem jsem to nezkoušela, ale prý to někomu vyhovuje. Desifekci seženeš v lékárně. Nejlepší je bezbarvá a nikoliv kysličník. Existují i nealkoholové, které nepálí. Poptej se v lékárně.
Anonym říká:
ahoj,potřebovala bych poradit s holením.Holím se ,ale furt mi to nejde pořádně do hladka…a nebo další problém že po holení tam mám pupínky…děkuji za radu Je mi 17 let.
Julie říká:
Terezo, hol se a po oholení si pokožku desinfikuj – pupínky by měly zmizet. A ještě něco. Nehol se „proti srsti“, mohou zarůstat a pak budeš mít problémy.
Anonym říká:
Ahoj Julia, mam jednu otazku. Oholil som sa a urobil som si dost vela ran. Na druhy den sa mi tam vyhodilo akne. Oholenie som zopakoval o par mesiacov a to iste. Co ma stve je, ze po akne mi tam zostali cervene bodky – jazvicky a uz asi po roku nechcu zmiznut. Fakt lutujem, ze som sa vlastne oholil. Chcel by som sa nechat zase zarast, ale pocit ze tam budem mat stale jazvycky ma fakt stve! Mohla by si mi prosim ta poradit nejaky pripravok na vybielenie alebo nieco podobne? Dakujem Je mi 16 let.
Julie říká:
Pokud jsou jizvičky červené, dej jim čas, zbělají samy. Pravděpodobně to ani jizvy nejsou, jen pigmentace kůže, která se upraví sama.
Anonym říká:
ahoj julie mam jeden velky problem ohledne holeni v trislech,vzdy mi naskacou velke cervene flicky a bolacky,od kozni mam nejakou vodicku a taky mam pouzivat po holeni detsky pudr,nevis co s tim,jak se toho zbavit a znas-li nejakou fintu?nevadi kdyz se holim normalnim panskym strojkem?a jak je to lepsi nasucho nebo ve vode?neholim se uplne,ale spis oblast „bikin“.Moc diky za radu. Je mi 20 let.
Julie říká:
Podívej se na náš článek: Holení dámského pohlaví Měl by ti pomoci.
Anonym říká:
Včera jsem si holil pohlaví.Použil jsem klasicky holící pěnu a holící strojek.Docela to šlo.Když jsem skončil tak jsem použil vodu po holení.Teď jsem zjistil,že na určitých místech mám červené pupínky.Nevím z čeho to je? Je mi 22 let.
Julie říká:
Toto jsi četl? Holení mužského pohlaví Červené pupínky se většinou objeví po prvním oholení – nezvyk pokožky.
Anonym říká:
Ahojky Julie. Mám problém s holením chloupků na přirození. Po holení se mi vždy udělají pupínky a svědí mě. Chci používat holení, ale nechci mít takové problémy. Jak tomu zamezit? Na holení používám jednorázová holítka Gillette Satin Care a pěnu Gillette. Po holení si ji opláchnu a ničím to nemažu. Myslíš, že to bude tím? Může to být i tím, že když si dám hned spodní prádlo, že se to zapaří? Poraď mi prosím! Je mi 15 let.
Julie říká:
Důvodů může být víc. Zkus na závěr kůži opláchnout ledovou vodou, aby se ty drobné ranky stáhly a pak jistě nebude na škodu nechat kůži dýchat, aby se nezapařila, jak říkáš. :-) Zda pomůže nějaký krém po holení, to bude asi hodně individuelní, budeš muset trochu experimentovat.
Actty říká:
Ahoj Julinko Mam dotaz, co se týče holení. Začala jsem tak před 2 roky, teď mě trápí jedna věc. Po bocích si to holím často, už jsem si na to zvykla a začaly se mi tam tvořit takové malé znamínka – takové malé vřídky – v okolí pochvy, kolem ni a kousek i v ní, jsou malinké a některé se mi už i strhly. Často si tam holím, takže se tam ani nevidím, jsou barevné jako kůže. Co myslíš? Mám navštívit gynekologa? Nevíš, čím to může být? Antikoncepcí?
Julie říká:
Actty, jak v pochvě? Tam se přece neholíš? Čím se holíš? Třeba máš v holicím strojku nějakou potvoru. Vyměň žiletku a celé složení namoč přes noc do desinfekce. Ráno opláchni teplou vodu, dej novou žiletku a mělo by být vše v pořádku. A kůži po oholení ošetři desinfekčním krémem. Třeba červenou indulonou.
Anonym říká:
AHOJ! Potrebujem radu. Partnerovi sa ľúbi hladko vyholené pohlavie, ale ja som sa o niečo také pokúšala a výsledok sa mi nepáčil. Nebolo to tak estetické, ako keď tam nejaké chĺpky sú. (Používala som všetko pre dokonalú dezinfekciu, nová žiletka, pena na holenie pre tieto účely, Dokonca som si aj ch´lpky skrátila nožničkami,kolínska s alkoholom, detský olej…) A okrem toho som mala príšerné pocity. Bolelo ma to a svŕbilo… A okrem toho sa mi začali chĺpku zapaľovať a zarastať, ale trpím to, lebo ho milujem. Naznačila som mu, že sa necítim najlepšie, ale zas ma prehovoril… Dohodli sme sa, že si môžem nechať chumáčik, ale aj tak…
Ďakujem, Kvetoslava. Je mi 23 let.
Julie říká:
Kočičko moje, a holíš se po směru chloupků? Jinak zarůstají a hnisají. Podívej se zde na server. Najdeš o holení spoustu článků a zkušeností.
Anonym říká:
Vzdy,kdyz se oholim holicim strojkem pod pazemi,tak mi naskoci do jednoho dne vyrazka,presne tam,kde jsem se oholila.{jsou to takove malinke cervene pupinky},ale kdyz si oholim nohy,tak je to v poradku,nic na mich nemam.Take mi ty cervene pupinky naskoci v zenske genetali,do jednoho dne po oholeni. Co mam delat,aby se to neobjevovalo?Mam s tim nekde zajit ? Dekuji za odpoved.
Julie říká:
Podívej se zde na oddíl „holení“. Jinak bych ti doporučila po oholení kůži zklidnit. Buď dětským pudrem nebo desinfekční indulonou.
sluníčko říká:
Ahoj Julčo! Asi se budu hodně opakovat, ale tvá poradna je vážně super :-)) Proto bych se na tebe chtěla taky obrátit s jedním dotazem – problémem. Jde mi o to, že hodně často, když se oholím, tak se mi druhý den objeví zanícená místečka. Nezáleží na tom, jestli si holím nohy, podpaží nebo … , ale výsledek je téměř vždy stejný. Zkoušela jsem depilační strojek, žiletku i depilační krém, ale vždy se něco takového objeví a někdy to i bolí. Je to asi zanícený vřídek nebo kořínek chloupku, ale nevíš, jak bych se toho mohla zbavit? Někdy to opravdu bolí a hlavně to nevypadá hezky. Doufám, že tě napadne něco chytrého :-) a že mi tím alespoň trošku pomůžeš. P.S. Samozřejmě se po holení namažu – zkoušela jsem také vše možné ale bez úspěchu – vždy se objeví „hnis“. Jinak ti přeji hodně štěstí, úspěchů a spokojených lidiček :-)
Julie říká:
A což se po oholení napřed vydesinfikovat a posléze namazat? Třeba máš v holení nějakého bacila. Takový stafylokok aureus je pěkná potvora. Jinak se podívej od oddílu Holení na zdejším serveru.
Anonym říká:
Ahoj Julie,prosím tě,chtěla bych se holit častěji,ale když se holím dřív než do 10 dnů,objeví se mi malé červené pupínky.Co s tím?Vím,že podobných dotazů máš spoustu,ale furt sem nenašla pořádnou radu-tak snad teď.Díky ti. Je mi 17 let.
Julie říká:
Terezo, zde najdeš články o holení. Jen si vybrat. Hlavně nehol proti srsti.
Anonym říká:
Ahoj Julie,předem bych ti chtěla poděkovat za super stránky je tu hromada skvělejch rad a informací.Třeba jako v članku o holení rada že je lepší holit chloupky po směru růstu,dobrá rada nad zlato,ale pro mě přišla příliš pozdě,holila jsem se proti směru a výsledkem jsou nevzhledné pupínky.Nemáš prosímtě taky nějákou radu jak se jich co nejrychleji zbyvit? PS:píšeš tam taky o depilaci teplím voskem,osobně ji používám na depilaci nohou,ale v oblasti genitalii bych si asi netroufla.Myslíš že by se tento způsob dá bez obav použít na kompletní depilaci? Máš s tím osobní zkušenost? Já osobně mamtakoví pocit že skusit to na velké stydké pysky tak si je snad utrhnu :-))Bolesti se nebojím,ale mam strach abych si něják neublížila,mysliš že to můžu zkusit? Je mi 18 let.
Anonym říká:
Ahoj Julie Pročetla jsem si rubriku holení a jednou se tam zmiňuješ o orientálním holení. Ja se holím pravidelně, a protože jsem tmavovlaska tak výsledek není vždycky úplně přesně takový jaký bych si představovala a hlavně se musím holit poměrně často. Vím že v orientu je to běžná věc a tak jsem se o tom snažila dozvědět víc, ale zatím jsem neměla moc štěstí. Možná by jsi mi mohla pomoc ty. Co je to to orientální holení? V čem se to liší? Např. Egypťanky se holili již dávno, určitě na to měli nějaké vychytávky. Dík za odpověď Klára Je mi 23 let.
Julie říká:
Klaro, nejde o orientální holení, ale orientální depilaci. Jde o hmotu z přírodních komponentů. Nahřeješ ji v ruce, přitiskneš na místo, kde se chceš odchlupit a po chvíli strhneš. Prý to minimálně bolí, protože hmota má chloupek jako rozpustit. Více objevíš na Netu, když si zadáš „orientální depilace“.
Julie říká:
Katko, s teplým voskem zkušenosti nemám. Na nohy používám lepicí pásky a na pohlaví žiletku.-) Zkusit to můžeš. Na poprvé asi jenom na Venušině pahorku. Prý je dobrá orientální depilace. Po několikerém používání jsi prý hladká jako had úplně všude.
Anonym říká:
AHOJ JULIE! Prosim te moc o radu,tyka se to holeni damskeho prirozeni, nevim co mam delat, kuze je strasne podrazdena a tvori se mi tam pupinky.Nemuzu se kvuli tomu vyslict pred svym partnerem!Na radu pritelkyn se holim kazdy den.Pry to prestane.Ale nelepsi se to!Strasne me to trapi,ale nechci se prestat holit! Je mi 22 let.
Julie říká:
Verrro a jak se holíš? Zkus si koupit dámský holicí strojek se zvlhčující hlavicí, nebo jak se to jmenuje. A po oholení bych ti doporučila promazáíní červenou indulonou nebo zapudrování. Aby se kůže regenerovala. Někdo doporučuje orientální depilaci. Jde o hmotu z přírodních látek, která má chloupek rozpustit a po opakovaném používání nemají prý už vůbec růst.
Anonym říká:
AHOJ JULIE! Dekuji za radu-Pokusim se ji zkusit. Holim se proti růstu chloupku,protoze kdyz jsem se zkusila holit po rustu,tak to nemelo hladky efekt,ale bylo to hruby.Jeste bych se chtela zeptat,jestli je dobre opakovane se denne holit,kdyz je kuze tak podrazdena a jestli to neni cim dal horsi?Pritelkyne mi rikali,ze to casem zmizi jako u nich.Ale porad nic. Moc dekuji!
Julie říká:
Proti chloupkům NE!!! Pak zarůstají a ty si je při holení seřízneš – máš stroupky a veškerý efekt je pryč.
Verrra říká:
AHOJ JULIE! A jak to mam delat? Neznam taky nikoho,kdo by se holil po rustu,kvuli tomu hrubymu „jezku“.Mam vubec sanci to ještě nejak spravit, když se budu holit tak, jak me pises a za jak dlouhou dobu se to muze zlepsit? Protože když se holim po rustu ,není to hladky a když se holim proti rustu,tak mam podrazdeni. Strasne me to stve, vubec nevim jak spravne mam delat?Prosim te porad mi!dekuju!
Julie říká:
Verrro, o co třeba já? :-) Takhle. Na Venušině pahorku se hol po růstu, jinde můžeš proti. A podívej se zde na serveru. Je tu celý dlouhý článek o holení pohlaví.
Anonym říká:
Ahoj Julie, mám takový dotaz. Mám upravený podbríšek,kořen penisu a šourek vyholený. Holím vždy po směru růstu chloupků, ale v podbříšku se mi neustále ukazují červené pupínky.Jde tomu nějak zabranit nebo předejít?Např. pomocí krémů nebo podobně.Děkuji za odpověď.
Julie říká:
Charlesi, po oholí se vydesinfikuj a natři třeba dětským olejíčkem.
Actty říká:
Ahoj Julinko Mam dotaz, co se týče holení. Začala jsem tak před 2 roky, teď mě trápí jedna věc. Po bocích si to holím často, už jsem si na to zvykla a začaly se mi tam tvořit takové malé znamínka – takové malé vřídky – v okolí pochvy, kolem ni a kousek i v ní, jsou malinké a některé se mi už i strhly. Často si tam holím, takže se tam ani nevidím, jsou barevné jako kůže. Co myslíš? Mám navštívit gynekologa? Nevíš, čím to může být? Antikoncepcí?
Julie říká:
Actty, jak v pochvě? Tam se přece neholíš? Čím se holíš? Třeba máš v holicím strojku nějakou potvoru. Vyměň žiletku a celé složení namoč přes noc do desinfekce. Ráno opláchni teplou vodu, dej novou žiletku a mělo by být vše v pořádku. A kůži po oholení ošetři desinfekčním krémem. Třeba červenou indulonou.